Home » Dům a byt » Vůně domova

Vůně domova


Každý člověk má v hlavě uchováno mnoho hezkých vzpomínek. Některé se vyvolají tím, že uvidíme něco povědomého a některé se dají vyvolat i vůní. Určitě si pamatujete nějakou vůni, která vám utkvěla z vašeho dětství. Ať už se jedná o bylinky, které na okně sušila babička nebo vůni parfému, který používal některý mužský člen rodiny. Vůně jsou zkrátka pro nás velice důležité.
tři čajové svíčky
§  Jak dostat tu správnou vůni právě do vašeho domova?
Určitě nebudete muset běžet na nejbližší louku natrhat ty pravé bylinky a pak je trousit po parapetech. Je mnohem jednodušší způsob.
§  Stačí si pořídit difuzér nebo aromatickou lampu.
Nejznámějšími difuzéry jsou tyčinkové. Mívají podobu lahvičky, která je naplněná tekutou náplní. Nahoře z ní vyčnívají úzké bambusové tyčinky, po nichž se do prostoru dostává žádaná vůně. Jednou z posledních variant difuzérů jsou jejich elektronické podoby. Některé se dají zapojit do zásuvky a jiné fungují na speciální kapsle. Do nich se vkládají náplně z vonných olejů. Výhodou je, že se dají používat opakovaně a vůně v nich obměňovat a kombinovat.
intimní osvětlení

Vonné svíčky nebo sprej?

Další z variant, jak si provonět náš byt, jsou vonné svíčky. Ty kvalitnější zaručí delší dobu hoření i zdravotní nezávadnost.
o   Jestliže chceme náš byt obléknout do svátečnější vůně, můžeme sáhnout po těch, které voní kořením, citrusy nebo vánočním punčem.
Pokud jsme netrpěliví, nebo prostě potřebujeme rychle byt provonět, můžeme použít bytové parfémy ve spreji. Tyto spreje pomáhají především k bezprostřednímu odstranění zápachu v bytě. Jejich nevýhodou je, že mají krátkodobou působnost. Některé spreje je dobré vyzkoušet „nanečisto“. To znamená ještě před příchodem nějaké návštěvy. Někdy jsou totiž docela výrazné a po jejich vyprchání zůstane v místnosti divný odér. Hezkou dekorací mohou být i aroma lampy, ve kterých hoří vonný olej.